Drugi Poziom

Stopien zdjecie: 
Krótki opis: 

1. Sekwencja Taijiquan ze średnią prędkością, pierwsza część.
2. Zastosowania pierwszej części Taijiquan.
3. Trening centrowania.
4. Trening Symbolu Taiji Wijącego się Jedwabiu - strona Yang
5. Małe Ściągnięcie, Duże Ściągnięcie i Nacisk.
6. Peng, Lu, Ji, An w ruchu.

I. Sekwencja solo

1. * Taijiquan ze średnią prędkością, pierwsza część.
Gdy opanowałeś sekwencję solo Taiji, to powinieneś ćwiczyć ją bardzo powoli, by rozprzestrzeniać Qi i prowadzić ją na powierzchnię ciała oraz do szpiku kostnego. Powinieneś również ćwiczyć sekwencję coraz szybciej i szybciej, wciąż jednak zwracając uwagę na Qi, Jin i korzeń. Trening ze średnią prędkością uczy gromadzenia Yi, Qi i Jin, by można było ich użyć w walce.

2. * Zastosowania pierwszej części Taijiquan.
Sekwencja solo zawiera ponad 200 technik walki. Musisz analizować formę i dobrze zapoznać się z jej zastosowaniami, rozwijając swoją wiedzę na temat technik ofensywnych i defensywnych.

3. * Trening centrowania.
Centrowanie trenujesz z partnerem, stojąc w wysokich pozycjach. Waszym zadaniem jest znalezienie centrum partnera. Znalazłszy je, naruszasz jego równowagę i niszczysz korzenie, samemu zachowując mocny korzeń i ukryte własne centrum. Musisz tego dokonać poprzez właściwy ruch ciała (zwłaszcza okolicy talii) i jego koordynację z energią.

II. Pchające Dłonie

1. * Trening Symbolu Taiji Wijącego się Jedwabiu - strona Yang w miejscu oraz w poruszaniu się w przód i w tył.
Na tym poziomie musisz nauczyć się i opanować stronę Yang symbolu Taiji Wijącego się Jedwabiu. Nauka obejmuje trening w miejscu oraz poruszaniu się w przód i w tył z zamkniętymi oczami.

2. * Małe Ściągnięcie, Duże Ściągnięcie i Nacisk.
W ćwiczeniu tym łączysz Małe Ściągnięcie, Duże Ściągnięcie i Nacisk, cały czas poruszając się. Twoje kroki muszą być stabilne, a sposób poruszania taki, by zachować odpowiednie kąty względem partnera podczas ściągania i nacisku.

3. * Peng, Lu, Ji, An w ruchu.
Jest to często ćwiczony na całym świecie układ “Międzynarodowych Pchających Dłoni”. Na tym poziomie student uczy się tego układu w poruszaniu się.

4. * Trening centrowania.
Na tym poziomie w celu zachowania korzeni i centrum uczysz się nie tylko ustępowania i neutralizacji nadchodzącego ataku, lecz także rozwijasz umiejętność płynnego reagowania i zmieniania swojej pozycji defensywnej na korzystniejszą, ofensywną.

III. ** Trening wolnego sparringu Taiji

1. Trening reakcji.
2. Trening przechwytywania.