dr Yang, Jwing-Ming

Dr Yang, Jwing-Ming urodził się 11 sierpnia 1946 r. w Xinzhu Xian na Tajwanie.

Swój trening Gong Fu (功夫 Kung Fu) rozpoczął w wieku 15 lat u Cheng Gin-Gsao (曾金灶), mistrza stylu Białego Żurawia (Bai He 白鹤).
W tym czasie rozpoczął także naukę Taijiquan (太極拳 Tai Chi styl Yang) i Qigong (氣功) u mistrza Kao, Tao (高濤).

Podczas studiów fizyki w Tamkang College rozpoczął trening stylu Długa Pięść Shaolin (Changquan 長拳) u mistrza Li, Mao-Ching (李茂清) .

W 1974 r. przeniósł się do USA by na Purdue University realizować doktorat w dziedzinie inżynierii mechanicznej, który uzyskał w 1978r.  Tam też uczył Gong Fu w Chinese Kung Fu Research Club i prowadził kursy Taijiquan.
W 1980 r. wyjechał do Huston, gdzie założył Yang’s Shaolin Kung Fu Academy, którą później prowadził jego uczeń Jeffery Bolt.
W 1982 r. przeniósł się do Bostonu, zakładając Yang’s Martial Arts Academy, a następnie w Yang’s Martial Arts Association - YMAA.  By móc poświęcić się pisaniu książek i nauczaniu Gong Fu oraz Taijquan, zrezygnował z kariery inżyniera.     

Dr Yang związany jest z chińskimi sztukami walki od 1961 r. i ma ponad 40 lat doświadczeń instruktorskich.  
Jest uznanym w tej dziedzinie autorytetem, zapraszanym na liczne seminaria na całym świecie, by dzielić się swą wiedzą na temat chińskich sztuk walki i Qigong.  Jest autorem ponad 30 książek i materiałów filmowych.

Od 2005r. w ośrodku YMAA Retreat Center w Kalifornii, naucza wąskie grono wybranych uczniów.