YMAA INTERNATIONAL

Yang’s Martial Arts Association (YMAA) jest międzynarodową organizacją sztuk walki oraz społecznością, która propaguje tradycyjne szkolenie, samodyscyplinę i moralność, celem zachowania w oryginalnej formie tradycyjnej chińskiej sztuki walki. Założycielem YMAA jest dr Yang, Jwing-Ming.

W YMAA prowadzone są zarówno szkolenia stacjonarne, warsztaty i obozy z zakresu Gong Fu (Kung Fu - styl Długa Pięść i Biały Żuraw), Taiji (Tai Chi - klasyczny styl Yang) oraz Qi Gong (ćwiczenia oddechowe).

Obecnie organizacja w swych strukturach skupia wiele szkół na świecie, prowadzących zajęcia wg programu szkoleniowego YMAA;  osoby uprawnione do nauczania można odszukać i zweryfikować w aktualnym  wykazie na stronie YMAA.

Od 1984r. siedzibą YMAA jest Boston. Tam znajduje się centrala szkoły gdzie prowadzone są  regularne zajęcia i seminaria, a także wydawnictwo YMAA zajmujące się dystrybucją wysokiej jakości książek (głównie autorstwa dr. Yang) oraz materiałów audio i video, o tematyce sztuk walki oraz pokrewnej.

W 2005r. dr Yang utworzył California Retreat Center, ośrodek treningowy dedykowany małej grupie wybranych studentów. Centrum znajduje się w górskich regionach północnej Kalifornii, a powstało w celu realizacji kilkuletnich programów szkoleniowych pod osobistym kierunkiem dr Yang’a, by w ten sposób zachować tradycyjne chińskie sztuki walki, praktykowane wg tych samych standardów i jakości, jak w czasach minionych.

Obecnie, po prawie trzech dekadach nadzorowania i kierowania YMAA International, dr Yang, Jwing-Ming oficjalnie przekazał dziedzictwo szkoły swojemu najmłodszemu synowi, Nicholasowi, który został prezydentem organizacji. Jego celem jest kontynuacja dzieła ojca, a tym samym utrzymanie integralności i jakości, którą przez lata stało się YMAA. Obecnie dr Yang regularnie uczy i trenuje w YMAA Retreat Center.